Målbare resultater

Klare mål og målbare resultater er første skridt mod en succesfuld hjemmeside. Resultify hjælper dig med at komme igang.

Kontakt os Målbare resultater

Tydelig fordel

For kunden bliver det tydeligt hvilke mål web-indsatsen opfylder og hvordan dette skaber fordele.

Liselott Lading, Resultify
Kontakt Liselott Liselott Lading, Resultify

Udgift til indtægt

En optimeret hjemmeside øger indtægterne og hjælper dig til at opnå dine virksomhedsmål med lavere omkostninger.

Kontakt os Fra omkostning til indtægt

VisitSweden

Resultify bidrager med det vi kan se andre mangler: effektivit og resultater.

Patric Lindström, VisitSweden
Kontakt os Patric Lindström, VisitSweden
1234

Genererer din hjemmeside
omkostninger istedet for indtægter?

Resultify hjælper dig med at definere tydelige og målbare digitale mål, som er direkte knyttede til dine overordnede forretningsmål. Baseret på dine unikke målprioriteringer udformer vi en konkret handlingsplan for optimering af hjemmeside-indsatsen så indtægterne øges og virksomhedsmålene nås med lavere omkostninger.

Resultify kan
hjælpe dig!

Sådan går det til
Vores metode i tre skridt

Vores process tager udgangspunkt i din nuværende hjemmeside og fokuserer på at optimere fremfor at starte forfra. I fællesskab definerer vi en praktisk web-strategi og en handlingsplan for at gennemføre den.

Fra udgift til indtægt.
I fællesskab!

Øjebliksanalyse

1

I fællesskab definerer vi mål og målværdier for din hjemmeside. Hvilke aktiviteter giver forretningsudbytte og hvad er det værd?

Handlingsplan

2

Efter en første måleperiode præsenterer vi en konkret handlingsplan og optimerings- strategi for hvordan resultaterne skal øges.

Gennemførelse

3

Et erfarent team bestående af strateger, skribenter og marketing- eksperter gennemfører din handlingsplan og støtter dig i det daglige arbejde.

Skarpe tjenster giver bedre resultater

En dynamisk og succesfuld hjemmeside kræver værktøjer, tjenester og kundskab fra hele den digitale palet.
Ved at bruge Resultify får du mange kompetenser i én samlet helhed.

Vi har de tjenster du behøver!
Strategi
Tydelige mål og en handlingsplan for at realisere dem skaber resultater.
Søgeoptimering
80% af al net-trafik kommer i dag fra søgemaskiner. Vi sørger for du bliver synlig.
Trafikoptimering
Med den rette trafik øger vi chancen for at konvertere besøgende til kunder.
Mål-definition
Tydelige mål med konkrete mål-værdier skaber resultater og sikrer en klar retning.
Tekstproduktion
Interessant og relevant indhold får besøgende til at blive og komme tilbage igen.
Indholdsstrategi
Relevant indhold med en tonalitet som passer til målgruppen giver større gennemslagskraft hos dine besøgende.
Billed- og videoproduktion
Video, billeder og grafiske elementer formidler ikke bare fakta, men også bestemte følelser.
Display-annoncering
Optimér dine digitale kampagner på Google og andre annonce-netværk.
Sociale medier
Hvor skal du være synlig, hvornår og hvordan? Vi hjælper dig med plan og gennemførelse.

Resultater for vore kunder er vores drivkraft

VisitSweden - markedsfører Sverige i Verden

Kunde-case om VisitSweden Denmark

Sammen med VisitSweden arbejder vi med at markedsføre 'varemærket' Sverige, samt svenske destinationer og oplevelser internationalt.

For os bidrager Resultify med det som vi kan se andre mangler: effektivitet og resultater

Patric Lindström, VisitSweden
Resultify klient logoer

Kort om os hos Resultify

Vi der arbejder ved Resultify brænder for web og de muligheder det tilbyder. At realisere traditionelle forretningsmål ved hjælp af digitale kanaler er vores store passion. At det tilmed fungerer så godt gør det blot endnu sjovere.

Liselott Lading

Liselott Lading

CEO / Partner
Telefon: 0702 - 77 21 73
E-post: liselott@resultify.se

Fredrik Ardmar

Fredrik Ardmar

Strategist / Partner
Telefon: 0735 - 17 91 32
E-post: fredrik@resultify.se

Adam Feldt

Adam Feldt

Digital Business Developer
Telefon: 0735 - 17 91 34
E-post: adam@resultify.se

Erik Björner

Erik Björner

Digital Markedsförer
Telefon: 0735 - 17 91 33
E-post: erik@resultify.se

Kristina Berg

Kristina Berg

Digital Markedsförer
Telefon: 0735 - 17 91 37
E-post: kristina@resultify.se

Fredric Lundgren

Fredric Lundgren

Digital Markedsförer
Telefon: 0735 - 17 91 35
E-post: fredric@resultify.se

Jens Johannisson

Jens Johannisson

Digital Markedsförer
Telefon: 0735 - 18 52 30
E-post: jens@resultify.se

Andrea Pisarova

Ehsan Noroozi

King of Content
Telefon: 0735 - 17 91 36
E-post: ehsan@resultify.se

Kicki Persson

Kicki Persson

Art Director
Telefon: 0739 - 73 00 73
E-post: kicki@resultify.se

Andrea Pisarova

Andrea Pisarova

Digital Produktion
Telefon: 0735 - 17 91 31
E-post: andrea@resultify.se

Niclas Lundgren

Niclas Lundgren

Media Production
Telefon: 0709 - 59 32 40
E-post: niclas@resultify.se

Duang Saibejra

Duang Saibejra

Web Coordinator
Telefon: 0735 - 17 91 39
E-post: duang@resultify.se

Jakob Korslund

Jakob Korslund

Copywriter
Telefon: +66 (0)885 01 65 45
E-post: jakob@resultify.se

Janus Langhorn

Janus Langhorn

Creative Artist
Telefon: 0733 - 82 84 28
E-post: janus@resultify.se

Robert Lindh

Robert Lindh

Partner
Telefon: 0760 - 01 25 61
E-post: robert@resultify.se

Kom forbi til en kop kaffe

Kontakt os, så fortæller vi mere om hvordan vi kan forbedre udbyttet af din hjemmeside

Send os en
forespørgsel
Interaktivt kort
Resultify
Regementsgatan 8
211 42 Malmø, Sverige
Opdaterer...
* Obligatoriske felter

Google Partners badge